Ние правиме документи за отпадоци за рециклирање фото албуми од други работни места

Денес ние правиме документи за отпадоци за рециклирање фото албуми од други работни места. Сигурно ако оставите ќе имате зачувано многу збирки остатоци, полни со трудови. Станува збор за искористување на овие трудови и изработка на нов проект: албум со фотографии со остатоци од белешки.

Материјали:

 • Хартии од старо железо.
 • Ламиниран картон.
 • Двострана лента.
 • Врзувач.
 • Пристаниште
 • Картон.
 • Чипка.
 • Кутер.
 • Неволја на мастило.

Процес:

 • Изберете ги трудовите што ги имате во вашата кутија за отпадоци. Во мојот случај избрав затоа што тие се со ист опсег на бои.
 • Подгответе ги двете картони за предјадењата. Моите имаат мерења од 21 × 21 сантиметри.

 • Направете декорација на капакотЗа да го направите ова, залепете правоаголник од едната страна како маргина и додадете чипка или лента како украс.
 • Тогаш Лепак на парче хартија за отпадоци.

 • Како сигурни дека ги имате остатоците на страните, со секачот Исечете го вишокот хартија.
 • Завршете ја целата контура со датотека за подобра завршница.

 • Изведете на ист начин внатрешни чаршафи, почнувајќи од картон од 21 × 21 см и ставете парче хартија на секој, не е важно што секој има различна димензија.
 • Конечно и да се обедини целото мастило на контурата од сите листови, вклучувајќи ги и кориците.

 • Останува само врзи. Користев врзивно средство, но можете да користите и удар и да ги направите дупките.
 • Ставете ја пролетта од овие да го завршат врзувањето.

Конечно украсете по ваш вкус, тука можете да дозволите вашата фантазија да работи и да му дадете на вашиот албум персонализиран изглед.

Се надевам дека ви се допадна и ве инспирира, знаете дека со задоволство ќе ја видам вашата верзија на која било од моите социјални мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.