Ние правиме вазна со повторна употреба на стаклено шише

Сега кога пристигна убавото време, ние сакаме да ги преуредиме средините на нашата куќа и што подобар начин отколку со вазна што можеме да ја користиме без повеќе или со некои цвеќиња? И најдоброто од сите е тоа рециклираме стаклено шише. 

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни бидат потребни

 • Стаклено шише, обидете се да го направите малку оригинално шише, со боја или големина што ни се допаѓа или привлекуваме внимание.
 • Тенки жици.
 • Пиштол за топол лепак

Рацете на занает

 1. Првиот чекор е добро измијте го шишето, и внатре и надвор, отстранувајќи ги сите етикети што може да ги има. Тогаш ќе го оставиме шишето добро да се исуши пред да продолжиме.
 2. Willе започнеме со завиткување на јажето околу вратот на шишето. Може да направите многу дизајни, но јас предлагам еден што мислам дека е многу убав. Еден трик е внимателно изберете ја бојата на јажето, земајќи ја предвид бојата на шишето. 
 3. Ние се тркалаат неколку врти околу вратот на шишето, прицврстувајќи го со силикон жешко Изберете едната страна од шишето за да го ставите силиконот на тоа лице и така, ако има некои области што се малку несовршени, ние треба да ја ставиме таа страна кон wallидот или полицата наместо кон предната страна.

 1. Продолжуваме ликвидација на јажето, обиколувајќи се широко до дното, каде што ќе се вратиме за да направиме неколку кругови заедно и повторно ќе вметнеме широки кругови заедно, додека не постигнеме дизајн што ни се допаѓа. Ние го исекуваме јажето и добро го запечатиме крајот за да не се измами.

И подготвени! Треба да избереме само место за поставување на вазната со шишиња.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.