Ние правиме корпа со јаже од јута

корпа за јажиња од јута

Willе научиме да изведуваме корпа со јаже од јута многу едноставна и брза. Needе ни треба картонска кутија што ќе ја рециклираме или кутија што нема да ја користиме, потребно е изберете ја прецизната големина и ќе ни треба само постаро јаже од јута или слично што можеме да го најдеме во која било чаршија и да ни помогнеме топол силикон да го оставиме добро запечатен и без јажето да се движи околу кутијата.

Willе научиме да изведуваме корпа со јаже од јута многу едноставна и брза. Е ви треба кутија што служи како основа за корпата, можеме да набавиме една картонска кутија за рециклирање или со кутија што нема да ја користиме, потребно е изберете ја прецизната големина за да можеме да ја направиме кутијата со потребните мерења. Е ни треба само поголемо јаже од јута или слично што можеме да го најдеме во која било чаршија и да ни помогнеме топол силикон да го оставиме добро запечатен и без јажето да се движи околу кутијата.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • картонска кутија што сакаме да ја рециклираме или нормална кутија
 • ролна јаже од јута за средна корпа
 • стапчиња со големина што сакаме да биде висината на корпата
 • пиштол за топол лепак со силикони
 • пенкало за обележување

корпа за јажиња од јута

Прв чекор:

Земаме кутија и ќе ја залепиме се држи околу неговите четири страни. Ние ги удираме со нив топол силикон.

Треба да бидете внимателни да одите лепење брзо стапчињата додека силиконот брзо се суши. Стапчињата ги поставив стратешки, но за да имам малку водич што го имам обележано со молив лТочките каде што ќе бидат поставени пред да ги лепите.

Втор чекор:

Го земаме јажето и го тркаламе од основата околу кутијата. Така што јажето е добро прицврстено на кутијата што ја фрламе силиконски глобуси во стапчињата за да остане добро поставени.

 

Трет чекор:

Ние го навиваме јажето додека не стигнеме на работ на кутијата. Откако дојде на работ ќе го завиткаме јажето околу секое стапче така што е декоративно.

Четврти чекор:

Ние ја завиткаме кутијата и свртувањеПотребно е на секое стапче до неговите краеви. Со јажето без да можеме да ветер многу повеќе, ја завршуваме корпата со запечатување или лепење на крајот со силикон меѓу жиците. За да завршиме, ќе поставиме помпоните околу горниот раб на корпата Користете топол силикон за да го залепите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.