Ние правиме многу едноставен освежувач на плакарот за воздух

Во денешниот занает ќе направиме а Многу едноставно да се направи освежувач на воздухот во гардероба во кој можеме да ги ставиме нашите омилени парфеми или есенцијални масла затоа нашата облека мириса одлично.

Дали сакате да видите како да го направите тоа?

Материјали што ќе ни требаат за да го освежиме плакарот за воздух

 • Обоен филц, можете да го користите секое парче што го имате дома
 • Пиштол за топол лепак
 • Хартија од зеленчук
 • Тенка жица или парче лента
 • Означи пенкало
 • Тијарес

Рацете на занает

Чекорите на овој занает можете да ги видите и на видео:

 1. Со преглед на чаша ќе трага круг на филц. Го отсекуваме кругот и резервираме.
 2. Со чувствуваниот круг или повторно со стаклото правиме друг заокружете на пергаментната хартија, додавајќи мал полукруг од едната страна за да го користите како кука.

 1. Со силиконски пиштол го следиме кругот обележан на масна хартија а исто така цртаме линии што го преминуваат кругот на половина. Можеме да направиме мрежа или само некои линии што излегуваат од истата точка и се протегаат. Овој цртеж ќе биде по сечиј вкус.
 2. Ставивме круг од филц на силиконската фигура што штотуку ја направивме и го повторуваме процесот на силикон жешко, но овој пат на филц.

 1. Да се ​​заврши фигурата Goе ја поминеме целата контура со силикон така што ќе остане цврсто затворен. Бидете внимателни да не ја покриете дупката каде што ќе оди јажето.
 2. Чекаме да се исуши и да ја тргнеме од масна хартија.
 3. Ставивме парче јаже или лента за да го врзуваме нашиот освежувач на воздухот за прачката од плакарот.
 4. И останува само ставете го нашиот омилен мирис на филц, може да биде парфем или есенцијално масло и да го врзува нашиот освежувач на воздухот.

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.