Ние правиме пејзаж во скршена саксија

скршен пејзаж во саксии

Дали имате скршено тенџере за цвеќе? Не фрлајте го, може да се користи за правење оригинални саксии со користење на сите фрагменти од саксијата. Можеме ли да видиме како да направиме пејзаж во скршено тенџере? 

Материјали што ќе ни требаат да го направиме нашиот пејзаж во скршено тенџере

 • Скршен саксија
 • Основна плоча
 • Земјата
 • Камења
 • Фигури за украсување. Избрав во овој случај самовила.
 • Растенија. По можност кактуси, сукуленти или некаков вид бавно растечко растение. Ако можат да дадат изглед на дрвја, подобро отколку подобро.

Рацете на занает

 1. Прво на сите, е наредете го фрагментот од најголемиот сад на плочата и ставете малку земја. Потоа ќе ги ставиме другите фрагменти создадете низа тераси или нивоа во нашето тенџере. Во мојот случај, јас направив ниво во горниот дел од садот и второ ниво како наклон. Но, најдоброто е оди на тестирање што е најдобра опција во зависност од фрагментите дека имате. Можете исто така да залепите малку парче на основниот дел, малку прекомпонирајќи го садот, за оваа употреба лепак и медиум.
 2. Откако ќе го имаме распоредот на фрагментите Putе ги ставиме растенијата и ќе завршиме со полнење на почвата. 

оригинални саксии

 1. Сега е време за украсување, можете да го користите различни видови фигури: куќи, кукли, бунари, колички, саксии ... Сè во минијатура Секако. Во горниот дел организирав самовила, која седи на печурка и со камења направив скала низ наклонетата тераса. Го продолжив ова скалило како плочи додека не стигнав до самовилата.

растенија за украсување

И подготвени!

Тоа е многу едноставно за правење и можете да создадете бројни опции, ова е многу едноставна што може да ви даде идеи пред да направите друг поамбициозен пејзаж.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.