Ние правиме 3 различни садови од плута сапун

Здраво на сите! Во денешниот занает ние ќе направиме три садови од плута сапун. Секој различен. Тие се многу едноставни за правење и функционираат одлично за ставање на нашите цврсти сапуни или шампони во када или туш. Покрај тоа, ние повторно ги користиме тапите од шишињата.

Дали сакате да видите како да ги направите?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите три сапуни од плута

 • Прави тапи, исто така можете да ја користите опашката на шампањските тапи за сапун сад број три.
 • Секач
 • Пиштол за топол лепак
 • Јаже
 • Дебела игла, шил или фин шрафцигер за да направите дупки во тапите

Рацете на занает

Сад за сапун број 1

Ова сапунче е најлесно да се направи, само треба да ставиме неколку плута заедно, завртете ги малку, за да добијат малку форма и да ги залепат едни со други со топол силикон.

Сад за сапун број 2

Ова сапунче е всушност нешто посложена верзија на претходната. Со помош на шил, шрафцигер или слично, ќе одиме направете мала дупка низ четири или пет плута (секогаш во зависност од големината на нашите сапуни). Goе одиме подоцна поминувајќи јаже низ дупките на тапите, така што тие ќе бидат обединети. Врземе јазол на секој крај и завршуваме.

Сад за сапун број три

Ова е најкомплицирано да се направи и никој од нив нема премногу сложеност. Овој начин на користење на тапи ние дозволува да се направат сапуни садови што можат да имаат повеќе форми отколку со претходните два начина. Ние ќе одиме сечење на плута на парчиња ширина околу 5 мм. Goе одиме подоцна приклучување кон овие парчиња на начин што најмногу ни се допаѓа: круг, правоаголник, квадрат или друга форма што ми паѓа на ум.

И подготвени! Веќе имате три опции за избор, за да направите садови од плута сапун.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.