Прекрасен држач за портрети рачно изработен

носител на портрети

Една од најприменуваните занаетчиски идеи и со најдобри реперкусии се носител на портрети. Во овој случај, ние донесуваме идеја за рачно изработен држач за портрети, нешто подетално од претходните, но штом заврши, навистина е убаво.

Материјалите потребни за да се спроведе ова Портрет врата, се:

- Картон (квадрат или правоаголник со големина на фотографијата)

-Подарок хартија во изобилство нијанси и бои. Може да се користат и остатоци од ткаенина.

-Цвеќе или лакови од ткаенина или друг материјал, во весели бои или што се комбинираат со опсегот избран за портретската рамка.

-универзален лепак.

-ножици или нож.

Првично, мора да се исечат 16 парчиња ткаенина или хартија, бидејќи рачно изработен држач за портрети Haveе има по три дела од секоја страна, или 4 според вкусот на занаетчијата.

Следно, правоаголниците мора да се навртуваат во цевки со еднаква големина. Потоа, ролните мора да се залепат околу картонот или основата, претходно нанесувајќи лепак.

Откако ќе се исуши, фотографијата е поставена и ...Портрет врата заврши!

За да му дадеме гламурозна завршница, можеме да поставиме цвет или лак, во контрастни бои, како што на пример, гледаме на сликата што ја придружува статијата.

Повеќе информации - Практични рачно изработени сувенири

Извор - Занаетчиството


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.