Како да направите привезок за бувови со фимо или полимерна глина

привезок за бувови

Во ова туториал Јас ве учам да моделирате а привезок за бувови со Фимо o полимерна глина, за оние кои сакаат бувови и сакаат да ги носат насекаде. Имате илјадници комбинации на бои за да го прилагодите според вашиот вкус.

Материјали

За да направите привезок за бувови, ќе ви требаат следниве материјали:

 • Фимо или обоена полимерна глина
 • Подвижни очи
 • Клуч за клучеви
 • Означи пенкало

Чекор по чекор

Започнете со основата што ќе биде тело на бувот.

 1. Создадете топка.
 2. Завртете го со дланката за да создадете овал.
 3. Израмнете го малку со дланката.

тело

Сега стави го барига од друга боја.

 1. Направете топка многу помала од претходната.
 2. Израмнете го добро со дланка.
 3. Лепете го врз претходната форма.

барига

Време е да го направиме тоа за жал.

 1. Земете друга топка.
 2. Завртете го малку напред и назад за да формирате овална.
 3. Со нож правиш две марки.
 4. Залепете го на телото на бувот.

крило

 1. Направете го истото со другото крило.

за жал

Стави уши.

 1. Создадете мала топка.
 2. Завртете го на едната страна за да создадете пад.
 3. Залепете го на главата на бувот на најгустиот дел од падот, и сторете го истото за другото уво.

уши

 1. За очи користете движечки очи за да се движат кога ќе го носите вашиот приврзок за клучеви. Залепете ги на лицето со инстант лепило.

очи

El пико направено е исто како и ушите.

 1. Земете мала топка.
 2. Завртете го на едната страна за да создадете пад.
 3. Лепете го под очите со клунот на падот надолу.

пико

Да се ​​заврши украсете го малку.

 1. Насликајте точки со обележувач, по можност трајни, така што ќе трае подолго.

панто

 1. Сега можете да го додадете приврзок за клучеви на врвот.

приврзок за клучеви

И ќе имате подготвени був да го однесе секаде како приврзок за клучеви. Можете исто така да го направите за да украсите молив, обележувач, рамка за фотографии или како играчка за деца.

привезок за бувови


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.