Направи сам: Како да се направи приврзок во облик на лист

остава другар

Како што знаете од време на време воведувам некои DIY посветен на полимерна глина (ФИМО) и јас ви ги покажувам новите креации што ги правам, и овде - соработувајќи во Actualidadblog каде ќе ги најдете моите Самостојни работи- како и во останатите мои социјални мрежи што можете да ги најдете на мојот профил Google +.

Па, продолжувајќи со оваа иницијатива, денес презентирам една од приврзоци дека најмногу ви се допаѓале за најновите креации што ги дизајнирав. На остава другар.

Материјали

материјал

 1. Полимерна глина.
 2. Сребрен ланец или кожен кабел.
 3. Сребрени прстени. 
 4. Тркалезни и рамни пинцети.
 5. Секач.
 6. Чепкалка за заби.

Proceso

hojas

Прво ќе го нацртаме обликот на лисјата, или користејќи шаблонска хартија или директно на веќе испружената полимерна глина. Потоа ќе го исечеме работ со машина или машина за сечење кутии. Откако ова ќе биде готово, со прстите ќе го оцртуваме работ (ако не сакаме да оставиме траги, ќе користиме латекс нараквици). Конечно ќе ги исцртаме вените на листот со чепкалка за заби и ќе направиме дупка за да ги поминеме прстените.

Откако ќе заврши ова, ќе ги воведеме парчињата во рерната (130º / 10 мин) и потоа ќе продолжиме да ги собираме листовите на приврзокот со прстените и ланецот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.