Ева гумен лубеница приврзок

донулумузичен приврзок лубеница

Приврзоците или ѓерданите Тие се многу ценет додаток во накит за костими и можеме да најдеме илјадници модели. Денес ќе ве научам како да го направите ова лубеница со ева гума. Добивате двајца со материјалите што ќе ви ги дадам, за да можете да направите специјален подарок.

Материјали за правење приврзок лубеница

 • ЕВ гума во бели, црвени и зелени бои.
 • Тијарес
 • Лепак
 • Црн траен маркер
 • Риветер
 • Cица или ланец

Процес на правење приврзоци од лубеница

Исечете кругови во ева гума со овие мерења: 6, 7 и 8 см соодветно користејќи бои на лубеница: зелена, бела и црвена.

приврзок ева гумена лубеница

Залепете еден круг на врвот на другиот од поголема до помала големина како на сликата за да се формира скелетот на нашата лубеница.

приврзок ева гумена лубеница

Исечете го ова парче на половина и ќе добиеме две лубеници.

приврзок ева гумена лубеница

Со црн постојан маркер нацртај грутки како што најмногу сакаш.

приврзок ева гумена лубеница

Со помош на оваа алатка наречена занитвам Поставете парче што ќе послужи за зајакнување на парчето ева гума и ќе спречи да се скрши кога ќе го обесиме.

приврзок ева гумена лубеница

Потребни ни се само закачете го кабелот или ланецот за да можеме да го завршиме приврзокот за лубеница. На него имам ставено црвен кабел од велур, но вие можете да изберете што имате дома и најдобро да одговара на вкусовите на лицето на кое ќе му дадете. Јас го користев како приврзок, но може и да биде приврзок за клучеви или додаток за украсете ги торбите или ранците.

Вие исто така може да направите многу различни плодови и да ја оставите вашата фантазија да работи.

приврзок ева гумена лубеница

И, ова е сè за денес, се надевам дека ви се допадна и дека го правите овој занает. Ако е така, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи. Loveе сакам да го видам.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.