Ден на вineубените привезок за автомобили

Овој лесен занает е идеален за подароци за Денот на вineубените. Тој е дизајниран да виси како украс под централното огледало на автомобилот, но може да се даде и како подарок да се обеси каде било. Она што е важно е дека тоа е детал направен со цело срце за да му се даде на посебна личност.

Следно, ќе објасниме како треба да го направите занаетот за да видите колку е едноставен. Деца над 6 години, исто така, можат да го сторат тоа поради тешкотијата што ја претставува, иако со упатствата ќе можат да го сторат тоа без проблеми.

Materialsе ви требаат материјали

  • 1 црвен сјај лист пена ева
  • 1 шише специјален лепак за ева гума
  • 1 бело или друго обоено јаже
  • 1 мал удар или еден со убава форма, како што е пеперутка

Како се прави занаетчиството

Занаетот е мал, но гестот е огромен ... За да го направите овој занает, прво ќе мора да исечете 1 мало срце од црвениот сјај Ева гума, може да биде широк од 3 до 5 сантиметри. Изберете ја големината што најдобро одговара на вас или на личноста што сакате да ја исечете. Откако ќе го направите ова срце, користете го како образец за да го направите другиот дел од срцето.

Откако ќе ги исечете двата дела на срцето, Земете го малиот секач за умре и направете дупка во едниот дел од срцето како што гледате на сликата и потоа направете ја на иста висина во другиот дел од срцето.

Потоа залепете ги двата задни делови на срцето така што ќе се спои. Дупката ќе треба да се остави за да може да се помине јажето. Кога лепилото се исуши, поминете го јажето и врзете мал јазол така што ќе биде цврсто прицврстен. Сега ќе имате подготвен приврзок за денот на вineубените за автомобилот!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.