Приврзоци за клучеви со ева гума

Приврзоци за клучеви со ева гума

La гома ева Тоа е многу едноставен материјал од употреба од најмалите. Покрај тоа, тој е многу калаплив и со него можете да направите многу работи. На пример, занаетот што го презентираме денес, овие шарени приврзоци за клучеви од најсмелите.

Со овие приврзоци за клучеви, постарите деца можат да имаат персонализиран додаток направен со свои раце во кој ќе се покажуваат како украсен додаток за вашите клучеви.

Материјали

 • Ева гума.
 • Хило.
 • Игла.
 • Ножици
 • Молив.
 • Лепак

Proceso

 1. Нацртајте ги цвеќињата на пена од различни бои и исечете.
 2. Исечете лента и вметнете го помеѓу двете парчиња цвеќиња.
 3. Ставете ги парчињата заедно едни со други со лепак.
 4. Исто така, исечете a круг и залепете го на цветот.
 5. За да му дадете повеќе впечатлив допир, направете А. шевови меѓу двете парчиња изработени од ева гума.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.