Прилагодени клучеви, со различни материјали

сопствени клучеви

Здраво на сите. Денес не ви донесувам туторијал, туку е колекција на идеи што сум барал и дека сум го применил во пракса

Во последно време во DIY светот (Направете го тоа сами или направете го тоа сами) прилагодете ги или украсете ги клучевите куќа или поточно клучевите, не е важно од каде се.

Па јас се облеков Ајде да го направиме тоа и барав идеи да го сторам тоа со моите клучеви и денес ќе ви покажам неколку брзи и лесни идеи за да ги имате нашите прилагодени клучеви.

Материјали

 1. Клучевите што ќе ги прилагодиме.
 2. Орнаменти што сакаме да ги користиме.

Во мојот случај користев:

 • Лак за нокти.
 • Панделки
 • Прстени.
 • Сјајот во боја.
 • Панделки

Постапка за да ги направиме нашите прилагодени клучеви

Вистината постапката Тоа е многу едноставноЕдноставно е да ги земеме клучевите што сакаме да ги прилагодиме и да дојдеме до нив.

Следно ќе ви покажам различни идеи.

Во првиот случај го користев лакови од различни бои. Само што сликав од едната страна и нека се исуши добро. Во мојот случај, од една страна користев емајл, а од друга страна, друг материјал што ќе ви го кажам подолу. Нормално, делот што влегува во бравата е оставен неприлагоден за да се спречи дефект на клучот.


Друга идеја што навистина ми се допадна е оваа што ви ја покажувам на сликата, со ленти од различна боја, кои за возврат можат да послужат како приврзок за клучеви.

Она што го направив беше комбинирајте ленти во боја со некакво печатење и резултатот беше овој што ти го покажувам на фотографиите.


И, конечно, друга идеја што ми се допадна беше таа од користете сјај. Она што го сторив беше едноставно да купам сјај со лепак и да го нанесем на обичајните клучеви од другата страна со емајл, односно од едната страна да ставам лак, а од другата сјајот во иста боја. Можеме и да користиме лепак и сјај во прав. На овој начин ќе ги имаме клучевите повеќе покриени со сјај.

Ако ја пребаруваме мрежата, има уште илјада начини да ги имаме нашите сопствени клучеви. Од лента за перење, боја, rhinestones, капчиња, полимерна глина, итн.

Се надевам дека ви се допадна оваа колекција на идеи и дека ќе ја примените во пракса бидејќи е многу лесен и забавен.

Остави ми ги твоите коментари!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.