Прилагодете тетратка

КНИГА

Добро е да се биде на одмор !!!, уживајќи во многу повеќе слободно време да го правиме она што најмногу го сакаме, како што се занаетчиството: Денес ви давам идеја да направите: персонализирајте тетратка, да ја користите летово или за нов курс.

Не знам за вас, но сакам тетратки и повеќе ако се персонализирани. Можеме да ги користиме омилените бои или карактери што ни се допаѓаат оваа што ќе ја видиме ...

Материјали:

За извршување на овој занает ни требаат само:

 • Тетратка за промена.
 • Чувствувани букви.
 • Налепници
 • Картон.
 • Лепење.
 • Дрвена лента и топка.
 • Секач и владетел.
 • Двострана лента.

Процес:

Откако ќе ја избереме бојата и дизајнот за нашата тетратка, ќе започнеме со нејзината трансформација:

БЕЛЕШКА 1

 • Ние го исекуваме картонот, Во овој случај ја одбравме зелената боја, за да ја пресечеме, ќе земеме мерења од тетратката што ја имаме, ќе му дадеме половина сантиметар повеќе и во ширина и во висина и ќе ја пресечеме со секач и линијар, со гилотина или со ножици.
 • Ние ќе ставиме двострана лента на кориците на тетратката и внимателно ќе го залепиме картонот дека е исправен.

БЕЛЕШКА 2

 • Печатиме слика што ни се допаѓа и го лепиме на тенок картон, ќе го пресечеме во скицата на фигурата. Налепници исто така може да се прикачат.
 • Ние ќе ја залепиме сликата на корицатаМожеме да користиме лепак за лепило, иако во овој случај, бидејќи сликата беше голема, користев топол силикон.

БЕЛЕШКА 3

 • Lettersе ги ставиме буквите во тетраткатаОва може да го сторат најмалите и да бидат протагонисти во неговата реализација.
 • Putе ставиме лента или кабел На 'рбетот на тетратката ќе се врземе со јазол и на крајот ќе ја ставиме дрвената топка што ќе служи како обележувач.

БЕЛЕШКА 4

И подготвени !!!, веќе ќе имаме персонализирана тетратка по наш вкус. Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во пракса. се гледаме со друг занает.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.