Пролетна топка

украс за пролетни цвеќиња

Пролет Тоа е најживописното време од годината и се дава на правење украси од секаков вид, полни со цвеќиња и радост.

Во овој пост ви донесов идеја да го украсите вашиот дом, час, канцеларија или која било просторија каде било на оригинален и многу убав начин. Станува збор за украс или топче за кое е потребно многу малку време и многу малку материјали за да се направи и можете да уживате во него со најмалите во куќата.

Материјали за изработка на топчеста пружина

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Лепак
 • Удар на цвеќе
 • Правило

Процес на изработка на топчеста пролет

Со помош на владетелот и ножиците исечете 6 ленти со следниве мерења:

ГОЛЕМИ: 28 x 2 см

СРЕДНО: 24 x 2 см

МАЛИ: 20 X 2 см

украс за пролетни цвеќиња

Облици со облик лепење на двата краја на сите ленти. Е добиете шест со различни големини.

украс за пролетни цвеќиња

Вметнете како на фотографијата прстен внатре во другиот и формира своевидна „сфера“.

украс за пролетни цвеќиња

Направете иста операција со средните ленти, ставајќи ги на фигурата што ја формиравме со малите. Потоа повторете го процесот со големите ленти на врвот на средните.

украс за пролетни цвеќиња

украс за пролетни цвеќиња

Со ева гумена удар, направете колку што сакате цвеќиња и изберете ги боите што најмногу ви се допаѓаат. Поминете ги на сферата на местата што ги претпочитате и таа скоро ќе биде готова.

украс за пролетни цвеќиња

За да ја завршам нашата работа, ќе поставам поголем цвет во горниот центар на нашата фигура. Ако сакате, можете да ставите нишка или кабел да го закачам на таванот и да формираме мобилен.

украс за пролетни цвеќиња

И досега идејата за денес. Се надевам дека ви се допадна, ако е така и ви се допаѓа, можете да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следниот занает. Се надевам дека вашата куќа е исполнета со боја со овие сфери.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.