Променете го изгледот на вашата стара тетратка, давајќи му го тој личен допир што најмногу ве идентификува.

Во септември, проблемот со канцелариски материјал е во полн ек, со ова на почетокот на годината полудуваме да купуваме материјал за училиште. Денес дојдов со идеја дека покрај повторната употреба на таа тетратка која беше скоро нова претходната година, можеме да ја прилагодиме по наш вкус. Променете го изгледот на вашата стара тетратка давајќи that го тој личен допир.

Материјали:

 • Користена приклучна тетратка.
 • Чувствувам боја што најмногу ни се допаѓа.
 • Чипка.
 • Картон.
 • Картон.
 • Ножици
 • Пенкало за обележување.
 • Четири сметки.
 • Мушка опашка од глувче.
 • Силикон или лепак.

Процес:

 • Исечете парче филц поголем од големината на капакот на тетратката и ставете лепак и на капакот и на филтот. Ставете го чувствуваниот дел на капакот прилагодувајќи ја пружината и притиснете со рацете. Оставете го да се исуши.
 • Исечете го вишокот чувствуван околу работ на капакот. Повторете го истото и на другиот капак.

 • Завршете го соединувањето на филц со тетратката лепење на тантелата, рудникот е лепило, но сепак ставив течен лепак за да обезбедам негово фиксирање.
 • Залепете го картонот на картонот и обележете круг, во мојот случај тоа го направив со поминување на моливчето околу контурата на стаклото. Исечете го кругот со ножиците малку по малку. Ако имате умре толку голема, тоа ќе ви ја олесни работата. Напишете што сакате во кругот: предметот, вашето име, за што ќе биде тетратката….

 • Залепете го кругот со силиконски или силен лепак на капакот на тетратката.
 • Сега завршете ја декорацијата: исечете две парчиња опашка кабел од глувчето на која ќе имате врзано топче на секој крај.

 • Ставете ги двата жица заедно и преку централниот дел iвоведен на крајот на пролетта Како што се гледа на сликата.
 • Истегнете ги и ставете капка течен лепак така што е прикачен.

Вашата нова тетратка е подготвена!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.