ВРЕМЕ Неколку стаклени тегли во држачи за проANирни свеќи

Во ова туториал Јас ти донесов идеја за да можеш повторно да ја користиш стаклени шишиња и да ги направи убави про transирни држачи за свеќи што ќе го украсува секој простор и дење и ноќе.

Материјали

Да се ​​направи про transирни држачи за свеќи ќе ви треба следново материјали:

 • Стаклени шишиња
 • 3Д слика или релјефно сликарство
 • Лак од витраж или стаклена боја
 • Фини четки
 • Чајни свеќи

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство можете да ги видите чекорите што треба да ги следите за да ги направите вашите про transирни држачи за свеќи и на тој начин украсете го стаклена тегла. Seeе видите дека тие се многу убави кога ќе ги намалите светлата и ги запалите свеќите.

Ајде да го прегледаме чекори што треба да ги следите за да создадете про transирни држачи за свеќи рециклирање стаклени шишиња, така што ништо не заборавате на ништо.

Прво мора чиста фини стаклени тегли. Ако имаат налепница или етикета, можете да ги отстраните со примена топлина со фен за коса или топла вода, и ако има траги од лепак тријте со памукче со алкохол или влажни во нафта, ќе видите дека излегува совршено.

Сега, кога имате чисти стаклени тегли, можеме да почнеме да ги украсуваме. Со подигната контура o 3д сликарство создаде линии на цртежот. Оставете ја вашата фантазија да работи или побарајте цртежи на Интернет и копирајте ги во вашата стаклена тегла. Треба да дозволите 3D-сликата да се исуши целосно, приближно неколку 24 часа.

Сега кога имате нацртани тегли, мора да ги насликате тие простори што сте ги создале со 3Д-бојата. За оваа употреба лаки од витраж o стаклена боја. Важно е да користите ваков тип на боја за да не исчезне со минималната четка и да имате финиш про transиренОва ќе овозможи светлината на свеќата да помине низ стаклото и да се наслика. Нека се исуши обоената боја помеѓу 12 и 24 часа, и ќе завршиш со твоето про transирни држачи за свеќи.

Имате илјадници различни стаклени тегли и бесконечен дизајн за да создадете про transирни држачи за свеќи, па оставете ја вашата фантазија да работи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.