Прстени со копчиња

Прстени со копчиња

За жените, прстените се а многу украсен елемент за вашите раце, без разлика дали се изработени од сребро, злато или каков било друг материјал. Поради оваа причина, сакавме да рециклираме некои за да направиме многу привлечни и декоративни убави прстени.

Занает многу лесно да се направи со само неколку копчиња и малку жица за да направите некои повпечатливи, оригинални и уникатни. Покрај тоа, овој занает може да им помогне на вашите постари деца.

Материјали

  • Печатени копчиња.
  • Oredица во боја.

Proceso

Сè што треба да направите е да вметнете еден од краевите на жици преку двете дупки на копчето и свртете го, вршејќи притисок и обликувајќи го анило, односно кружен. Секако, препорачливо е претходно да го измерите прстот за да можете да проверите дали подоцна нема да биде премал.

По неколку вртења на жица, ние добро ќе сечеме со клешти и ќе го заведеме овој последен дел за подоцна да не гребеме со прст кога ќе ги облечеме.

ЗАБЕЛЕШКА

Ако немате печатени копчиња или жици во боја, исто така можете украсете ги сами со различна боја и мала фина четка, така што движењата се многу поцврсти.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.