Прстен од цвет од гума Ева

прстени од гума ева

Прстените Тие се едни од најкористените додатоци во накит за накит и накит. Има некои дискретни, а други големи. Во овој пост ќе ве научам како да ги направите овие супер лесни и многу привлечни во форма на цвеќе користејќи обоена гума од пена.

Материјали за изработка на прстенот.

 • Обоена ева гума
 • Цветачи за цвеќе од два вида
 • Држач за прстен
 • Налепници или мониста на сјајот.
 • Топол силикон.

гумени прстени цвеќиња на ева

Процес на изработка на цветни прстени.

 • Со помош на перфораторите, создадете 2 цвеќиња од голема големина и едно од малите.
 • Поминете ги парчињата едно над друго како што се појавува на сликата. Осигурете се дека врвовите на цвеќето не се совпаѓаат за да може да се остави поубав сет. Ако изберете различни форми, тоа исто така може да биде многу оригинално, тоа е прашање на замислување и гледање на дизајнот што најмногу ни се допаѓа.
 • Откако ќе завршите, ќе ја имате основната структура на прстенот.
 • Изберете ги боите што најмногу ви се допаѓаат, можете да ги комбинирате топлото и ладното како што сум направил.

гумени прстени цвеќиња на ева

 • Ставете ја сјајната мушка или лепенка на врвот на цветот точно во центарот.
 • Одзади, залепете го држачот за прстените со врел силикон за да не се одлепи.
 • Комбинирајте ги и направете ги моделите што најмногу ви се допаѓаат и можете да имате многу различни прстени за многу прилики и да можете да ги користите со вашите секојдневни фустани.

гумени прстени цвеќиња на ева

Досега занаетот денес, како што видовте, е многу лесен за правење и многу брз. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.