Прстен од стела со гума ЕВА

Овој гумен прстен ЕВА е идеален да се прави со деца затоа што е многу едноставен. Идеално, децата имаат над шест години затоа што треба да користите ножици и лепак ЕВА, но за остатокот е многу едноставен и ќе изгледа одлично. Идеално е како подарок или едноставно да го направите сами.

Ако сакате да направите детал или ако вашето дете сака прстени, овој занает е идеален и можете да го имате подготвен за неколку минути. Не губете детали!

Потребни материјали за занаетчиството

 • 1 парче гума ЕВА
 • 1 самолеплива Aвезда ЕВА
 • 1 шише специјален лепак за ева гума
 • 1 ножици
 • 1 молив

Како се прави занаетчиството

Прво ќе мора да исечете парче гума од ева гума со боја што ја претпочитате, што одговара на прстот на лицето што ќе го има прстенот. Како што можете да видите, избравме лист ева гума и со молив го поделивме на два дела. Така ќе направиме два гумени прстени ЕВА, едниот подебел, а другиот потенки. Така, можеме да го избереме оној кој најдобро одговара на нашиот прст!

Откако ќе ја имате точната големина на ева гумената лента, само треба да ја измерите на прстот и да видите во областа каде што треба да го ставите лепилото. Ставете го лепилото и почекајте да се исуши. Откако ќе се исуши, ставете ја самолепливата гумена starвезда ЕВА во областа каде што се залепени двата дела, така што ќе се скрие и подобро ќе се дефинира прстенот.

Откако ќе имате сè подготвено и лепилото ќе се исуши целосно, сега можете да уживате во ringвездениот прстен направен со гума ЕВА!

Идеално за вас или да дадете на кого сакате на посебен ден или момент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.