Кукла за прсти за правење со деца

Овој занает е многу едноставен за да се направи со деца и сите вие ​​би сакале да го правите. Вие само треба да имате неколку материјали за занаетчиството, но добрата вест е дека лесно се доаѓа до нив.

Тој е исто така многу едноставен занает, но бидејќи содржи мали парчиња, потребно е ако го правите тоа со мали деца, да бидете покрај нив да им помогнете и да бидете сигурни дека тие нема да стават ништо во устата. Не пропуштајте ги чекорите што треба да ги следите затоа што е поедноставно отколку што замислувате. Брз момент е да имате забавен занает да си играте со вашите деца.

Што ти треба за занаетчиството

  • Обоени топчиња од памук
  • 2 подвижни очи
  • 1 чистач за цевки
  • Лепак на лепак

Како се прави занаетчиството

За овој занает, да имате големи памучни топчиња е подобро бидејќи нема да додавате повеќе и ќе можете да го работите занаетот побрзо и без никакви потешкотии. Иако ако немате големи памучни топчиња, можете да користите помали како што гледате на сликата и да ги залепите со бел лепак. Откако ќе ги залепите, треба да почекате да се исушат пред да продолжите за да не се распадне вашата кукла за прсти.

Откако ќе ја имате поголемата памучна топка или залепете како на сликата, залепете ги подвижните очи со малку лепак. Потоа земете средство за чистење на цевки и создадете форма што овозможува куклата да биде убава и која можете да ја ставите и на прстот. Како на пример, како што гледате на сликите. За да не се распадне чистачот на цевки, можете да го закачите со клипови или со превртување на главата.

Можете да направите повеќе од една кукла од овој тип со различни бои. Значи, вашите деца ќе имаат неколку карактери за да можат да си играат со занаетот што самите го направиле.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.