Десктоп пенкало

Можеби ќе ви требаат само неколку пенкала за да извршите која било задача во вашата канцеларија или дома, но можеби немате случај да ги чувате. Со малку материјали можете да направите мал, но многу практичен молив.

Тоа е едноставен занает што можете да го направите со деца бидејќи бара малку напор и малку материјали. Ако децата се премногу мали, ќе им треба ваш надзор за да им помогнете да го постигнат ова.

Материјалите што ви требаат

 • 1 обоена картичка (која боја сакате)
 • 1 владетел
 • 1 ножици
 • 1 гума за бришење
 • 1 молив
 • 1 спојувач или лепак

Како се прави занаетчиството

Занаетот бара да има 1 картичка што треба да се подели според тоа како ги гледате сликите. Големината на ширината ќе зависи главно од тоа колку сакате да биде вашиот картонски молив ... направивме ширина од 3 см за секоја страна од моливот, кој ќе биде во форма на триаголник.

Откако ќе ги имате поделените делови, преклопете ги и делот што го составивте може да се залепи, иако ние избравме да користиме спојувач. Захефтувајте го коментираниот дел како што гледате на сликите. Затворете го грбот со спојници за да не можат да излезат моливи.

Откако ќе го подготвите, можете да го декорирате како што сакате или да го оставите со бојата на картонот, тоа ќе зависи од вашите вкусови. Веќе ќе го имате вашиот молив за да можете да ставите неколку моливи и да ги имате при рака кога и да ви треба. Тоа е многу едноставен занает и Децата ќе можат добро да ги организираат и складираат моливчињата или маркерите за децата да знаат да ги организираат своите работи добро организирани.

Отсега па натаму, кога и да посакате добро да ги нарачате пенкалата, само помислете на овој занает за да можете да го сторите тоа со вашите деца. Можете да направите колку што сакате и да уживате да го правите со децата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.