Ретро картонска рамка за фотографии

ретро рамка за фотографии

Рамки за фотографии Тие се украсни елементи присутни во сите времиња. Постојат разновидност на стилови и илјада бои.

Рециклирањето станува неверојатен ресурс за украсете ја својата куќа и елаборирајте го, на пример, ова ретро рамка за фотографии со картон.

Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој проект за да можете да ја поставите фотографијата што најмногу ви се допаѓа во вашиот дом.

Користев дизајн во риги, бидејќи тоа е нешто што го сакам, но можете да користите бесконечен број бои.

Материјали за изработка на ретро рамка за фотографии

 • Парче картон што е густо
 • Правило
 • Молив
 • Тијарес
 • Пиштол за лепак или топол лепак
 • Црно-бела леплива лента или што и да сакате
 • Обоена ева гума.

рамка за фото ретро-процес

Процес за изработка на ретро рамка за фотографии

Исечете парче картон на мерењата што се појавуваат на фотографијата со помош на ножиците и линерот или секачот.

рамка за фото ретро-процес

Со помош на фотографијата што ќе ја поставите во рамките, трага по контурата од тоа со молив или маркер.

рамка за фото ретро-процес

Исечете го правоаголникот само што направи со фотографијата.

рамка за фото ретро-процес

Одете лепејќи парчиња селотејп во рамката за фотографии и наизменично бело со црно, правејќи го дизајнот што најмногу ви се допаѓа; вертикална или хоризонтална.

рамка за фото ретро-процес

Откако ќе заврши, би изгледало вака.

рамка за фото ретро-процес

Залепете одзади вишокот лента така што рамката на фотографијата е добро дефинирана.

рамка за фото ретро-процес

Завршницата мора да биде оваа.

рамка за фото ретро-процес

Лепете парче картон од позади што ќе работи како основа за да може рамката да се закачи и да се постави на местото од куќата што најмногу ви се допаѓа.

рамка за фото ретро-процес

Поставете ја фотографијата од позади на рамката со помош на парче лента или лепак.

рамка за фото ретро-процес

Можете да го оставите така или да го украсите со овие ева гумени рози.

рамка за фото ретро-процес

Ако сакате да научите како да ги направите, КЛИКНЕТЕ на сликата.

ева или пенести гумени рози

И така изгледа нашата ретро рамка за фотографии. Се надевам дека ви се допадна и дека сте охрабрени да го сторите тоа. Не заборавајте да ја оставите вашата фантазија да лета, така што вашите креации се уникатни и супер оригинални.

рамка за фото ретро-процес

Се гледаме на следната идеја.

Чао!!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.