Фото рамка со стапчиња за столбови за фотографии од Полароид

Полароидна рамка за фотографии

Навикнати сме да гледаме рамки за фотографии со нормални големини како 10 × 15, 11 × 15 итн. Ако сте fondубители на инстант фотографии од Полароид, тогаш не пропуштајте што ви подготвивме затоа што оваа рамка за фотографии со стапчиња Полароид Попсикул, ќе ја обожавате.

Денес сакаме да ве научиме како да направите специјална рамка за фотографии, бидејќи е за камери Полароид што трае снимки од 10 x 7 см. Seeе видите дека со неколку чекори, малку материјали и малку време, ќе имате прекрасна рамка за фотографии.

Materialsе ви требаат материјали

Полароидна рамка за фотографии

 • 4 поло стапови (боја за избор)
 • 1 картон
 • 1 молив
 • 1 ножици
 • Бел лепак
 • 1 четка за лепак
 • Тенко јаже
 • Цело
 • 1 дрвен детал за украсување (по избор)

Како се прави занаетчиството

За да започнете, ќе мора да го исечете картонот во соодветна големина за да може да се постават стапчињата, обележете го со молив. Сечењето на картон 11 х 9 см ќе биде повеќе од доволно. На сликата можете да видите како направив друга марка за да знам каде ќе одат поло стапчињата.

Потоа ставете лепак на картонските ознаки и веднаш откако ќе ги ставите стапчињата за мраз, наведено на сликите. Потоа ставете го деталот од дрво без боја или насликајте го пред лепењето. За да го залепите, мора да го сторите и со бел лепак.

Потоа, ставете валана лента зад фотографијата, така што таа ќе се залепи на картонот и на тој начин ќе може да ја менувате кога сакате. Конечно ќе мора да го ставите тенкиот јаже зад рамката за да може да се обеси. Ставете ја лентата на краевите од низата што се лепат на картонот и потоа проверете дали е безбедно прицврстена.

Сега имате рамка за фотографии со Polaroid Pole Sticks!

Полароидна рамка за фотографии


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.