Рамка на држачот за обетки

Рамка на држачот за обетки

Дали имате стара рамка за фотографии дома? Не се ослободувајте од тоа, бидејќи со неколку допири на боја можете да создадете држач за обетки оригинален како овој. Можеш да користиш рамка за фотографии, стара слика со мала вредност или создадете сами со 4 дрвени летви.

Процесот е многу едноставен и со овој остарен допир изгледа како стар објект, со историја и пред с, единствен и оригинален. Веднаш ќе ви покажам како да ја креирате оваа прекрасна рамка за обетки, за да можете при рака да ги имате вашите омилени обетки и обетки. Така, можете да ги гледате почесто и да ги користите, бидејќи овие многу посебни парчиња заслужуваат посебно место дома.

Рамка за обетки и накит

Ајде да видиме кои материјали ни се потребни за да ја создадеме оваа фото рамка. Ова е општа идеја, но ако имате помали обетки или многу пара, можете ставете решетка на задникот за да ги поставите сите ваши обетки.

Материјали

Материјали потребни за држач за обетки

Материјалите што ќе ни требаат:

 • Рамка старо дрво
 • Сликање акрилик
 • Четки
 • Контејнер од пластика
 • Cица рустикален
 • Un шило
 • Женски од челик

Чекор по чекор за да креирате рамка за обетки

чекори

 1. Ајде прво да ја насликаме рамката со избраната основна боја, во овој случај избрав метален тон.
 2. Кога ја имаме комплетната рамка, ја обојуваме секундарната боја во овој случај со златна боја, внатрешниот дел од рамката.
 3. Оставивме целосно да се исуши и розовиот и внатрешниот дел во злато.
 4. Следно, ќе создадеме ефект на стареење. За да го направите ова, ние само треба нанесете златна боја врз основната боја што е веќе суво. Со влажно марамче шириме и отстрануваме дел од бојата, додека не се постигне саканиот ефект.
 5. Кога ја имаме таа мешавина на бои, ја оставаме бојата да се исуши според препораките на производителот.
 6. За да завршиме, правиме неколку дупки на грбот со удар. Ги ставаме женките што ги сакаме, во овој случај ставив 6.
 7. Конечно, ние само треба да вставете го рустикалното јаже помеѓу приклучоците, што ќе биде местото каде што ги ставаме обетките откако ќе заврши држачот за накит.

И подготвени, веќе имаме оригинален дисплеј за обетки, рециклирани и совршени за украсување на секој агол од вашата соба или соблекувалната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.