Рамка украсена со јажиња и волна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да украсите рамка со јажиња и волна. Тоа е добар начин да им дадеме уште еден живот на рамките што ги имаме дома, или нешто оштетено или рамки што веќе нè уморија. Покрај тоа, таа е многу едноставна за правење и е многу убава.

Дали сакате да видите како можете да ја направите оваа декорација?

Материјали што ќе ни требаат за да ја украсиме нашата рамка

 • Рамка, без разлика што, иако ако е рамка што има некаков вид извонредна декорација, како што се фигури, идеално би било да ги искинеме тие фигури или да ги опкружиме со жици ако сакаме да ги задржиме.
 • Јаже од типот и дебелината што најмногу ни се допаѓаат, исто така можеме да избереме земајќи ги предвид местата каде што ќе ја поставиме рамката следно.
 • Волна од бојата што ја сакаме, тоа ќе биде да направиме некои детали за боја во аглите.
 • Топол силикон или кој било друг силен лепак.
 • Ножици

Рацете на занает

 1. Првиот е подгответе ја рамкатаЗа да го направите ова, ќе го отстраниме стаклото и ќе гледаме каде се плочите за да не ги покриеме и да можеме повторно да го поставиме стаклото. Исто така, ќе ги отстраниме сите оние извонредни бројки што не сакаме да ги чуваме.
 2. Откако ќе ја имаме рамката подготвена, ќе го сториме тоа превртете го јажето наоколу за да ја покриете целата површина на рамката. Секој толку често ќе ставаме малку лепак, во мојот случај избрав топол силикон, така што јажето останува добро фиксирано.

 1. Да даде некои допир на боја, ние ќе користиме волна. Можете да го наизменично како што сакате, јас одбрав да ставам волнени нишки свиткани во аглите. Но, други опции се да ја поминете волната околу рамката со широки вртења за да го откриете јажето под него, да играте со разни бои волна во аглите или што и да ви падне на ум.

И подготвени! Веќе имаме реновирана рамка за украсување соба или за давање подарок.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.