Ева гума и птица од хартија за украсување на детска соба

Хартиените птици Тие се многу убави животни за украсување на нашите wallsидови. Во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа направена од ева гума и хартија што ќе им биде задоволство на најмалите во куќата.

Материјали за правење птица

 • Обоена ева гума
 • Обоени фолии
 • Постојани маркери
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумени удари

Процес да се направи птицата

 • За да започнете, исечете ја гума ева два круга; еден, со дијаметар од 6 см и друг приближно 8 см.
 • Залепете го малиот над големиот, Ова ќе биде главата на птицата.
 • Отсечени 6 кругови од хартија г.разни бои. Мерењата се 6, 5 и 4 см соодветно.
 • Преклопете ги на половина, но оставајќи го фолието малку искривено за да може да се види преклопот на хартијата.

 • Сега, одете до залепеност на круговите од најголемите до најмалите до формираат крилја. 
 • Бидете многу внимателни, тие треба да изгледаат симетрично, другите треба да се прават обратно за да можете да ги залепите на птицата и да бидат совршени.
 • Откако ќе се направат крилјата, залепете ги на страните на птицата.

 • Исечете ги овие 3 парчиња во обоени фолија, што ќе биде опашки пердуви на малата птица.
 • Залепете ги многу внимателно за да бидат центрирани.
 • Сега, со два црно-бели кругови ќе формирам очите и ќе ги залепам на лицето на птицата.

 • Ние ќе формираме врв со парче портокалова гума ева и залепете го на лицето.
 • Со бел маркер ќе ги направам деталите во очите.

И ја завршивме оваа скапоцена птица. Запомнете дека можете да играте со бои и дизајни за да создадете нешто сосема ново и оригинално.

И, ако сакате птици, еве уште една што можеби ќе ви се допадне. Направен е со ева гума и е совршен синџир со клучеви за подарок или детал.

гумен приврзок за птици гума


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   АРИЕЛ Г. dijo

  Претпоставувам дека е симпатично и многу ми помага во домашните задачи.

бул (точно)