Рачно изработен приврзок за клучеви Горјус

Разни модели на Gorjuss Keychain.

Здраво на сите!! Како што знаете пред извесно време, на илустрации на Сузана Вулкот, поконкретно Кукли Горјус, добро, во ова упатство ќе ви покажам како да монтирате приврзок за клучеви Горјус со слика на овие прекрасни кукли.

Навистина е многу едноставно упатство, едноставно со добивање на парчиња и следење чекор по чекор, можеме да го имаме нашиот Gorjuss Keychain направени од нас самите и се фали со тоа.

Материјали

  • Клучен прстен
  • Ланец, оној кој најмногу го сакаме
  • Парче дрво, картон или каков било материјал што ни помага да ја залепиме фотографијата и да му дадеме конзистентност на нашиот приврзок за клучеви.
  • Фотографијата што сакаме да ја залепиме за да го направиме нашиот приврзок за клучеви Gorjuss

Постапка за правење приврзок за клучеви Горјус

Првото нешто што треба да го земеме предвид е формата на синџирот на клучеви што сакаме да ја направиме. Во мојот случај, јас користев некои парчиња дрво облик на срце што го купив во продавница за занаетчиски производи. Откако ќе го имаме избраното парче, следново е испечатете ја фотографијата или цртежот дека ќе го удриме. Избрав неколку фотографии и направив монтажа, а потоа ја однесов во куќа за фотографии и ги испечатив на фотографска хартија. На овој начин ќе добиеме фотографии со повисок квалитет за нашиот Keychain Gorjuss.

Ние исто така можеме да го направиме тоа во А. домашен копир или отпечатете ги на канцелариски материјал, или, исто така, направи цртеж и насликај го сами. Најдоброто нешто е да избереме што најмногу ни се допаѓа и да вложиме многу труд за тоа, така што ќе го имаме Gorjuss Keychain како што го замисливме.

Следното што треба да направиме е да ја залепиме фотографијата на парчето, ни треба силен лепак за картон, хартија, дрво, итн. Откако фотографијата е залепена, ќе ја оставиме да се исуши додека го собереме другиот дел од приврзокот за клучеви Горјус.

Она што останува е да го споиме ланецот со прстенот, со пинцети отвораме алка и го спојуваме прстенот со ланецот, а потоа ова го спојуваме на парчето со фотографијата. За да го направиме ова, ќе направиме мала дупка во парчето со фотографијата, каде што сакаме да го ставиме ланецот, земајќи ја предвид фотографијата за да не пробиеме некаде што може да ја расипе сликата. Можеме да ја направиме дупката со a мал метален удар или со палец. Кога ќе ја направиме дупката, ја следиме истата постапка за да отвориме врска и да го споиме ланецот со прстенот до делот од нашиот Keychain Gorjuss.

 

И ние го завршивме тоа !!

Како и секогаш, можеме да ги разликуваме материјалите и начинот на нивно составување, а исто така да даваме слобода при украсување на нашиот Keychain Gorjuss.

Се надевам дека ви се допадна и служеше ова упатство.

Кажи ми како си го направил приврзокот за клучеви Gorjuss !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.