Резервоар за пиво да се подари на Денот на таткото

Воен тенк дар на денот на таткото

Денешниот занает е насочен кон правење одличен подарок во ден на таткото. Willе ви се допадне како со три лименки пиво, шише и ева гума можете да го направите овој оригинал воен тенк. Чекорите се многу едноставни и само ќе треба да додадете неколку мали детали, како што се малку златна картичка, сјај и многу врел силикон. За да знаете попрецизно како се прави тоа, можете да го следите нашето видео за демонстрација подолу.

Материјалите што ги користев се:

 • 3 лименки пиво
 • 1 големо шише со пиво
 • Зелена ева гума
 • Златен картон
 • Блескав зелен картон
 • Star Cutter Die Cutter
 • Топол силикон и нејзиниот пиштол

Овој занает можете да го видите чекор по чекор на следното видео:

Прв чекор:

Ги избираме трите конзерви за пиво, ги соборуваме и ги ставаме заедно. Takeе направиме мерења на количината на зелена ева гума дека ќе треба да можеме да ги завиткаме. Предниот и долниот дел од пивата ќе останат слободни, непокриен. Ние ќе ги залепиме страните на гумата со топол силикон. Во мојот случај, немав целосна должина за завиткување и морав да направам мал спој со друго парче.

Втор чекор:

Делот каде што го направивме унијата го ставаме на дното за да не може да се види. Исековме два долги ленти од златен картон, широк околу 5-6 см, за да ги залепиш на страните на резервоарот. Деловите каде што не се споени или споени се поставени во областа подолу, на ист начин за да не се гледаат.

Трет чекор:

Ние заврши со гома ева шишето пиво. Ние го завиткаме само цилиндричното тело на делот каде што се држи шишето. Деловите што се споени и затворени со силикон ќе ги поставиме во долниот дел од шишето, кој конечно ќе легне. Го ставаме шишето на врвот на конзервите за пиво и така што е добро прицврстено, ќе го залепиме со силикон.

Воен тенк дар на денот на таткото

Четврти чекор:

Со машината за умирање starвезди правиме мали starsвезди во зелен картон на сјајот. Themе ги залепиме на шишето со пиво, неуредно, без никаков вид нарачка.

Петти чекор:

Ние сече парче од златен картон да ја завитка устата на шишето со пиво. Ние повторно правиме друга anotherвезда и ја лепиме на плочата, за да не оставиме видлива марка за пиво. Со овие чекори ќе имаме готов воен тенк и пиво.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.