Рециклирана вазна да се направи со деца

Овој занает е многу лесен за правење со деца и тие исто така го сакаат затоа што им помага да создадат украсен предмет подготвен за употреба дома. Тие можат да ја направат за вашата спална соба, за дневната соба или за подарок. Може да се направи со деца од која било возраст, Но, ако се мали, ќе им треба вашата помош за да го направат тоа исправно.

Потребни ви се малку материјали и резултатот е секогаш убав. Иако овде е прикажан начин како да се направи бетон, секогаш можете да го декорирате на друг начин дека ви се чини поубаво или дека децата се позаинтересирани за тоа.

Материјали за изработка на занаетчиството

  • 1 мало бело пластично шише
  • Обоена лента Васи
  • Тијарес
  • Мали цвеќиња

Како се прави занаетчиството

Прво ќе треба да земете мало шише, ако не е бело како што гледате на сликите, можете да го обоите со бела боја. Откако ќе ги подготвите шишињата, земете ги лентите со васи лента и украсете го шишето по ваш вкус за да биде убаво. Можете да ги прашате децата дали имаат креативни идеи да го украсат и да го направат уште поубаво.

Откако ќе го украсите, треба само да го отстраните затка за да изгледа како вазна со тенок врат. До последно, Можете да ставите мали вештачки, природни цвеќиња или дури и да ги направите сами со занаети. Тие можат да бидат многу убави цвеќиња и тоа исто така ви овозможува да уживате во украсен предмет изработен од деца.

Овие занаети се идеални за деца бидејќи освен што ја зголемуваат нивната креативност, тие сфаќаат дека занаетите што ги направиле со или без ваша помош, се занаети кои служат и за украсување на домот или престојот што тие самите го избрале. Како да не е доволно, можете да си поминете убаво со вашето семејство и да уживате во квалитетно време сите заедно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.