Рециклирана конзерва

МОANЕ

Дали сакате детали за вашата работна маса?, Нешто посебно и што дава поинаков допир на тој агол што сакате да го промените?… И со материјал за рециклирање?.

Не пропуштајте го денешниот влез, добро ајде да видиме чекор по чекор да рециклираме конзерва што ќе и даде уникатен изглед со украсување за повторно да го користи како саден сад и втора конзерва како држач за молив.

Материјали:

 1. Може за рециклирање.
 2. Боја со креда.
 3. Четка
 4. Двострана лента.
 5. Јаже од коноп.
 6. Топол силикон.
 7. Дрвено срце.

За да го направиме денешниот занает, ќе ни требаат следниве материјали:

 

Процес:

МОANЕ1

 

 • Првото нешто што ќе направиме е извадете ја хартијата од лименкатаИма такви како што многу полета, ако не, ќе го ставиме во врела вода некое време и потоа ќе го отстраниме без проблеми.
 • Putе ја ставиме лентата за маскирање на висината што ја сакаме, добро затегнување така што е добро прилепено.
 • Со креда боја, во овој случај го користев зеленото млеко, Willе го насликаме првиот слој, нека се исуши и ќе му дадеме втор слој.

МОANЕ2

 • Овој втор слој на боја ќе го оставиме да се исуши и Ние ќе ја отстраниме лентата за маскирање.
 • Putе ставиме двострана лента покрај сликата, (овој чекор може да се направи и со пиштолот за топол лепак).

МОANЕ3

 • Сега ставете го конопниот кабел завиткување околу конзервата неколку пати и покривање на двостраната лента.
 • На ред е декоративниот детал, во случајов дрвено срце. Ние ќе го залепиме срцето со силикон на конзервата.

МОANЕ4

И, веќе ги имаме нашите детали за украсување на аголот на бирото И ми текнува дека е убав подарок за Денот на вineубените, не мислиш ли?

Се надевам дека ви се допадна, ако е така, веќе знаете дека можете да го сакате, споделете го на вашите социјални мрежи и дека за какви било прашања, оставете го во коментари, со задоволство ќе ви одговорам.

До следната самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.