Рециклирана ламба со картони од јајца

Светилка со картони од јајца

на лампар се елементи на нашиот дом кои освен што не даваат светлина, се декоративни да им дадеме допир и стил на нашите соби. Постојат мноштво на дизајни и стилови, за деца, бања, дневна соба, бангарди, модерни, впечатливи, итн.

Но, што мислите да направите рециклиран со картонски јајца? Тоа е начин да се искористи картони за јајца и исто така да заштедите малку пари.

Материјали

 • Големи картонски јајца.
 • Акрилна боја (по избор).
 • Ножици
 • Игла и конец.

Proceso

 1. Пробијте ја и исечете ја основата каде што одмараат јајцата, така што сјајот на сијалицата влегува.
 2. Сликање на картони од јајца Бојата што најмногу ви се допаѓа, ако не, можете да ги оставите со нивната оригинална боја за да и дадете повеќе гроздобер допир.
 3. Свиткајте се малку да дајте им форма на светилка.
 4. Willе ги шиеме двата краја на картоните со конец со иста боја што ги насликавме картоните.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.