Држачи за рециклиран картон за мобилни телефони

Држачи за рециклиран картон за мобилни телефони

Имаме три начини за рециклирање со мали црно-бели картонски цевки. Можеме да ги имаме и да ги најдеме совршено дома и многу пати може да биде многу забавно да ги вратиме на употреба на многу оригинален начин. Тие се поддршка за мобилниот телефон, што на еден или друг начин може да биде многу корисно и знаеме дека може да биде многу забавен занает, бидејќи овој момент можеме да го придружуваме со децата.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • 4 мали цилиндрични картони
 • украсна леплива лента
 • 6 иглички со бела топка
 • црна акрилна боја
 • две парчиња украсна хартија со различни цртежи, кои се во црно-бело
 • силиконски лепак
 • пиштол за топол лепак и силикон
 • средство за чистење на црни цевки
 • средство за чистење на бели цевки
 • украсни очи
 • Бел лепак
 • молив
 • ножици

За првиот штанд

Прв чекор:

Areе го поставиме лепливи ленти околу картонска цевка. Ако декоративните ленти се лепливи, ќе ги залепиме до картонот, ако не, ќе чекаме во редица околу картонската цевка за да можете да ги лепите лентите.

Втор чекор:

Ние сликаме во внатрешноста на цевката од црна акрилна боја. Ние го ставаме четири кружни турканици во долниот дел на цевката, оваа област е онаа што ќе даде поддршка на цевки и до мобилниот за да не се движи никаде.

Трет чекор:

Ние правиме правоаголен исечок на врвот на цевката. Овој отвор ќе биде идеална големина за да можеме да го вметнуваме мобилниот.

Држачи за рециклиран картон за мобилни телефони

За втората заграда

Прв чекор:

Ние обложуваме картон со украсна хартија, го лепиме на цевката со лепак. Ако случајно хартијата е многу крута, можеме да ја залепиме со лепак од силиконски тип. Фаќаме друга цевка и ја израмнуваме со рацете. Оваа друга цевка е онаа што ќе нè направи поддршка да го поставите мобилниот. Ние го покриваме со украсна хартија и го лепиме со лепак или ако хартијата е многу крута ќе ја залепиме со лепак од силиконски тип.

Втор чекор:

Ја поставуваме оваа поддршка во картонска цевка украсени, како прилично е круто да се залепи, ќе користиме топол силикон.

Трет чекор:

Ние ќе пласираме два прстени во форма на топка стратешки во долниот дел на цевката. Овие палети ќе не поддржат така што картонот не се превртува кога ќе го поставиме мобилниот. Во делот на основата ќе поставиме средството за чистење на црни цевки и го лепиме со силиконски лепак. Чистачот на цевки ќе дејствува како затка, така што мобилниот не се лизне.

Трета поддршка

Прв чекор:

Ние сликаме во црно а картонска цевка. Со молив ние сликаме слободна рака линиите што ќе ги исечеме за да ги обликуваме. Кога ќе го скратиме, ќе насликаме целата цевка така што е многу поубаво. Оставаме да се исуши.

Втор чекор:

Треба да го украсиме само. Ние ги земаме средство за чистење на бели цевки и исечете мали парчиња за мустаќите. Ние се држиме со него лепак силиконски тип очите и мустаќите.

Држачи за рециклиран картон за мобилни телефони

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.