РЕЦИКЛИРАЈТЕ КАБЕЛОВИ И СТАКЛИ ЗА СТАРКИ ЗА КРЕИРАЕ МОБИЛНА ВАЗА

Во ова туториал Ти донесувам идеја за рециклирање картон y стаклени шишиња во исто време. Createе создадеме вазна o вазна со цвеќиња што истовремено ни служи како држач за мобилен телефон. Можеме да го поставиме мобилниот на декоративно место и секогаш да знаеме каде е.

Материјали

Да го сториме вазна со држач за мобилен телефон ќе ни треба следново материјали:

 • Картон
 • Стаклена тегла
 • Секач
 • Тијарес
 • Правило
 • Ева или пена гума
 • Силиконски пиштол
 • Јаже од јута
 • Декорација (силуети од различни материјали, цвеќиња, налепници ...)

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор во детали за да го направи тоа повеќе лесно разберете го.

Многу е лесно да се направи, а исто така имате илјадници можности за декор. Прилагодете го на просторот каде што ќе го поставите така што да одговара на украсот на собата.

Ајде да го прегледаме чекори да продолжиш за да не заборавиш ништо и да можеш направи си лесно

 1. Исечете 4 правоаголници висината и ширината на стаклената тегла.
 2. Залепете ги 4-те правоаголници на страните со топол силикон, создавајќи коцка отворена на двата краја.
 3. Исечете картонски правоаголник во ширина на коцката. Завртете го со помош на молив или пенкало.
 4. Залепете го тоа отворено парче, но свиткана на едно од лицата на коцката.
 5. Повторно засукајте уште едно парче картон, но овој пат оставете го затворено како тубо, лепејќи го со помош на силикон.
 6. Залепете ја таа цевка на крајот од закривениот дел.
 7. Измерете го база вазна и исечете парче картон со тие мерења. Залепете го на основата со врел силикон.
 8. Поставете ја структурата со гома ева.
 9. Вметни јаже од јута на споеви на конструкцијата.
 10. Залепете декорација како силуети.

Можете да го направите во многу различни бои и може да играте со комбинација на цвеќето и украсот на силуетите што ќе ги залепите. Служи како украс, но и корисен предмет да го оставите вашиот мобилен и да не го изгубите дома.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.