Рециклирајте кутија со decoupage

Ние сакаме да користиме рециклирање и ова е уште еден начин да го искористиме. Избрав картонска кутија на која наидуваме повеќе пати и жал ни е што нема друга употреба, ништо повеќе од тоа што тој го имаше само, а тоа беше да го пренесе овошјето. Па, можеме да му дадеме гроздобер шмек ако го украсиме по наш вкус, насликаме ја кутијата со акрилна боја и додадеме техника декупаж. Толку лесно можеме да ја украсиме кутијата со кој било цртеж или мотив што ни се допаѓа, има безброј цртежи што може да се понудат во занаетчиска продавница, изберете го оној кој најмногу ви се допаѓа.

Чекор по чекор на ова упатство може да го видите на следното видео:

Ова се материјалите што ги користев:

 • Картонска кутија
 • Црна акрилна боја
 • Салфетки со цветни мотиви или цртеж што сакате да го изберете
 • лепак од типот лепак
 • златна акрилна боја
 • Црна хартија или ткаенина како кадифе што може да се залепи
 • ножици
 • четки
 • владетел
 • молив

Прв чекор:

Избираме картонска кутија што ја одбравме за да можеме да ја рециклираме. Ние го насликаме од сите страни и агли со црна акрилна боја. Долниот дел или основата можеме да ја оставиме безбоен каде подоцна ќе поставиме кадифена ткаенина.Оставаме да се исуши.

Втор чекор:

Ние ги исекуваме цвеќињата Што сакаме стап во кутијата. Салфетките често доаѓаат со многу мотиви, Одбрав да исечам дел од многу од нив. Мора одделете ги слоевите што доведува до оставање на тенкиот слој таму каде што е цртежот.

Трет чекор:

Ние чекаме во ред реверсот на цртежот. Ако лепилото е премногу густо, можеме пониски со малку вода за да може подобро да се примени. Се обидуваме да го залепиме цртежот на полетоАко има делови што не лепат добро, можеме да помогнеме да ги споиме во кутијата со четка и малку лепак. Завршивме со украсување на кутијата со давање потези со четки со златна боја, даваме меки допири, така што потезите на четките не се многу обележани.

Четврти чекор:

Ние земаме мерења од кутијата да се биде во можност исечете ја ткаенината или картон до големината. Willе биде многу оригинално поставено на основата, така што ќе ни направи многу поубава потпора. И останува само да го украсиме или да го користиме со она што најмногу ни се допаѓа.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.