3 ЛЕСНИ ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ НА ПАРЕЗИРАНИ КАНЦИ - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова туториал ти носам 3 идеи да рециклира Резервирајте лименки и претворете ги во прекрасни украсни предмети за вашиот дом. А. ткивна кутија, Еден свеќарник и виси вазна со кој ќе им дадете втор живот на оние предмети што требаше да бидат отфрлени.

Материјали

Да ги направам овие занаети ќе користиме како заеднички материјал лимени конзерви. Покрај овие, ќе ви треба и следново материјали:

 • Акрилна боја
 • Боја со креда
 • Четка
 • Лија
 • Партал
 • Wireица
 • Штица од дрво
 • Плочки
 • Мозаичен цемент
 • Шпатула
 • Силиконски пиштол
 • Декоративна кука
 • Кука за бесење
 • Завртки
 • Шрафцигер
 • Декоративна хартија
 • Секач

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор на секоја од 3 идеи со лимени конзерви. Тие се многу лесни и можете детално да го видите нивниот процес.

Ајде да го прегледаме чекори да следат од секоја од занаети за да не заборавиш ништо и можеш направи си дома

Кутија за ткиво

 

Да го сториме тоа ткивна кутија ќе ви треба конзерва што има тапа, како оние за инстант кафиња или некои колачиња. Мора да направите пресек во тој капак крст, бидејќи од таму ќе излезат марамчињата.

Ние ќе ја украсиме конзервата со хартија со шари. Имате илјадници дизајни, затоа пронајдете оној што одговара на украсувањето на собата или оној кој најмногу ви се допаѓа. Исечете го на големината на конзервата и залепете го со него силикон во пиштол.

Носител на свеќи

Во случај на свеќарник ќе користиме a конзерва туна, иако можете да користите било каков вид на конзерва. Изберете некои плочки кои се по ваш вкус и залепете ги со нив силиконски низ целата надворешност на конзервата. Кога ќе го имате покриено со плочки, ставете го цемент за мозаици со една шпатула и оставете го да одмори 20 Minutos. После тоа време можеш чиста мозаикот со сунѓер или крпа.

Висечка вазна

El виси вазна подобро направете го тоа со А. долго може. Изшкуркајте го по должината на работ за да не те пресече и исчисти го добро со крпа. Насликајте го со боја на креда за гроздобер изглед со финиш на креда. Место a жица така што делува како рачка.

За делот каде што ќе го обесиме ќе ви треба А. дрвена штица. Насликајте го по ваш вкус и зашрафете го а украсна кука. Одзади исто така мора да навртувате една прстенеста кука. Вие само треба да го ставите цвеќиња во вашата конзерва и закачете го од јадицата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.