3 ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ ПЛАСТИЧНИ ШИШИ ИЛИ ШИШИА ЗА МИЛИНИЦИ - БОRИНИ ПОСЕБНИ

Во ова туториал ти носам 3 идеи за да можете да создавате божиќни украси рециклирање пластични шишиња o шишиња за миленичиња. Едноставна декорација што можете да ја направите дури и со најмалата од куќата.

Материјали

Да ги направам овие занаети ќе користиме како заеднички материјал пластични шишиња. Покрај овие, ќе ви треба и следново материјали:

 • Силиконски пиштол
 • Спреј боја
 • Акрилна боја
 • Лента или кабел
 • Секач
 • Тијарес
 • Каскабел
 • Божиќна фигура
 • Вештачки снег
 • Картон
 • Фина четка

Чекор по чекор

Во следното видео-упатство може да го видите чекор по чекор на секоја од 3 идеи со пластични шишиња. Тие се многу лесни и можете детално да го видите нивниот процес.

Ајде да го прегледаме чекори да следат од секоја од занаети за да не заборавиш ништо и можеш направи си дома

Кампана

Да го сториме тоа campana мора да го исечете врвот на шишето, остатокот можете да го рециклирате во друг занает. Направи дупка со дупка до приклучокот со секач или шил и поминете го кабел. Внатре мора да врзете јазол за да не избега и да можете да го закачите yourвончето. Насликајте го шишето со спреј бојата што ја сакате. Изгледа одлично во црвена, златна или сребрена боја. На кабелот што виси внатре, мора да врзете а Ingингл Бел така што вашето bвонче ќе за ringsвони при движење. За да додадете детали, можете да го насликате долниот раб на бланко да симулира снег.

И на овој едноставен начин ќе имате Божиќно вонче што можете да висат за украсување, едноставно со повторна употреба на пластично шише.

Estrella

Овој пат, за да ја создадете theвездата, мора да ја исечете база на шишиња. Насликајте го со спреј, за овој занает бојата е совршена Дорадо. Така што не е толку благо, можете да го декорирате правејќи цртеж на а снегулка следејќи ги линиите на самото шише.

Со шило, направи А. дупка со дупка од едната страна и а жица. Оваа жица ќе се користи за закачување на theвездата на врвот на вашата елка.

Привезок за снег

 

Во овој занает, како и во првиот, мора да го исечете врвот на шишето. Обележете го обемот на ова на картон и исечете го кругот со помошн нож. За да биде подобро, насликајте го картонот со Бела боја. Кога бојата е сува, можете да ја залепите божиќна фигура што сте го избрале во центарот на кругот, а исто така додајте вештачки снег тоа може да се помести кога ќе го тресете приврзокот. Залепете ја основата од картон врз шишето за да го затворите.

За да го скриете капачето, опкружете го со кабел и искористете ја можноста да го обесувате Божиќниот украс. И така, ќе имате оригинален другар со рециклиран материјал.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.