Рециклирајте стаклени тегли за летото

чамци (копија) Здраво пријатели! како е топло? Секако, бидејќи сакам вакви забави и скари Што, зошто да не направиме низа упатства што ќе ви помогнат да ги декорирате празниците? Покрај тоа, тие се идеален начин за борба против оваа топлина што го прогонува целиот Пиринејски полуостров. Не порано кажано отколку направено !. Оваа недела, ќе го посветиме на украсување за летни забави.

Во денешното упатство, ќе ви покажеме лесен и ефтин начин за украсување со свеќи и поминувајќи, избркајте ги гостите што никој не ги сака на нивните забави: комарци.

материјал

  1. Тегли за конзервирање. 
  2. Парчиња од предиво од маица, Маица или врвки. 
  3. Ножици 
  4. Свеќи цитронела. 

Proceso

чамци1 (копија)

Ова упатство може да се направи како семејство и со тоа да ги научите малите за важноста на рециклирање и грижа за животната средина. Покрај тоа, со рециклираните лименки ќе создадеме неколку одлични украсни додатоци што ќе ни служат, освен држачи за свеќи, како контејнер за бонбони, како молив, како контејнер за чување тестенини или ориз, итн.

Takeе земеме неколку конзерви конзерви за повторно да ги користиме како контејнери за свеќи. Themе ги ставиме во топла вода за полесно да ги отстраниме налепниците за рекламирање. Подоцна, многу добро ќе ги исчистиме за да го отстраниме мирисот на зачини и ќе ги оставиме да се исушат.

чамци2 (копија)

Откако чамците ќе се исушат, ќе исечеме ленти од ткаенина. Ако немаме ткаенина лентите можеме да ги направиме со стара маица. За да го направите ова, ќе исечеме ленти широки околу два сантиметри и ќе ги истегнеме така што да се виткаат исто како што доаѓа крпата.

Откако ќе ги имаме лентите, ќе ги врзуваме со јамка до врвот на теглата за конзерва. Конечно, ќе треба да вметнеме само свеќа и ќе ги имаме нашите чамци со свеќи подготвени за украсување.

До следната самодоверба! И ако ви се допадна, слободно споделете, коментирајте и лајкувајте.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.