Рециклирајте тетрабрик за да направите молив со ева гума

Како да направите молив со ева гума

Денес ви донесов многу брз занает кој може да биде готов за неколку минути. Убав молив направен со ева гума во форма на импс. Идеално за да ја персонализирате нашата канцеларија, работна маса или да ставите прибор што е подобро да се собере. Значи, без понатамошно разочарување, ви покажувам како да го направите тоа!

занаетчиски идеи со ева гума

Материјали

 • Црвена ева гума
 • Тијарес
 • Тетрабрик што е донекаде широк
 • Направи самолепливи очи
 • 3 стапчиња од црвен сладолед
 • Лепак
 • Постојан маркер

Proceso

рециклирајте тетрабрик за да направите занаети

 1. Исечете го тетрабрикот со ножиците оставајќи ја висината што ја сметате за соодветна. Повеќе претпочитав да го сторам тоа малку, за да биде добра формата на лицето.
 2. Исечете 2 рога и опашка во форма на стрела. Потоа, долга, широка лента од ева гума. Можете да го користите истиот тетрабрик како референца, за да знаете колку долго треба да го исечете. Исто така, тоа е широк, за да може да се користи вишокот на облогата во внатрешноста на пенкалото.
 3. Залепете го сето тоа. Ева гумена лента околу тетрабрикот, и вишокот дел, превртувајќи го и ставајќи го внатре. Потоа залепете ги двата рога и опашката на грбот.

занаети со ева гума за украсување на куќата

 1. Закачете ги двете очи и нацртајте уста со постојан маркер.
 2. Исечете еден од стапчињата за ѓубриво на две еднакви парчиња. Потоа можете да ги залепите на ист начин како и јас, како да не е среќен логорот кога прима работи внатре.
 3. Без сечење, лепете ги другите два стапчиња така што се преправаат дека се нивните нозе. Можете да ги залепите директно или не, ги ставам вака, така што ќе добие стабилност и поради невината форма што ја дава.

како да се направи занаетчиско пенкало

И еве го! Нашето пенкало е подготвено да складира какво било пенкало, маркер и правило што сакаме да го депонираме. Така, секогаш ќе можеме да го имаме при рака она што ни треба, украсувајќи ги тие моменти со радост.

Ако ви се допадна овој занает, како и секогаш, ве потсетувам дека можете да не следите овде, или на нашиот канал на YouTube !!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.