Решетка за ремени

Решетка за ремени

Кога станува збор за складирање на ремените, ние сме задоволни да ги засукаме и да ги ставиме во едноставна фиока или агол тешко пристапен. Овие како што минува времето се забораваат и се гужва на тоа место со влегување на многу нови.

Затоа, денес ви покажуваме како организирајте ги сите ремени токму за да бидат уредни и да не се расипуваат на кој било начин со едноставна закачалка. Така, на еден поглед ќе го препознаеме оној што сакаме да го земеме на оваа решетка за палто за да не бараме во фиоки.

Материјали

 • 1 дрвена закачалка.
 • 3 завртки за куки.

алатки

 1. Измерете a Простор од 5 см на барскиот дел од закачалката.
 2. Возете ја секоја завртка кука на закачалката.
 3. Усогласете ги добро за организирана решетка за палто.

Извор - Занаетчиството


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.