Како да направите магнет во форма на риба

рибарски магнет

Во ова туториал Јас ти го покажувам чекор по чекор да се создаде рибар во форма на магнет користење полимерна глина. Се разбира, можете да го дизајнирате како што сакате, но јас ви давам многу забавна и шарена идеја да го направите тоа.

Материјали

Да го сториме рибар во форма на магнет ќе ви треба а магнет нормално Не мора да биде многу моќен бидејќи полимерната глина обично не е премногу тешка.

Исто така, ќе ви треба полимерна глинаМоже да биде од било кој тип и од боите што најмногу ви се допаѓаат. Willе ве научам како да направите риба со боите што ги гледате на сликите, но можете да ги менувате како што сакате.

Un маркер пенкало постојан да се направат некои мали детали.

Комо алатки Е ви треба шил и нож, а како изборна алатка starвезда.

Чекор по чекор

Започнете од предната страна на тело. Завртете го во топка и превртете го на едната страна за да создадете јајце. Со прстот притиснете го најгустиот дел навнатре, а потоа израмнете го обликот со дланката.

тело

За да ја направите формата поизразена, исцедете ги проекциите што ќе делуваат како перки и направете ги да завршат со клун.

перки

Време е да удрите во магнет. Превртете го, ставете го во центарот и притиснете го магнетот навнатре. Можете да го прицврстите со инстант лепило.

магнет

Да го сториме тоа уста притиснете со нож за да создадете линија. И ќе додадеме мала дамка одозгора, па со шило направете дупки и потоа вметнете мала топка од глина во секоја од нив.

уста

За ojo Направете друга дупка со подебела алатка, вметнете бела топка во неа и лепете мала срамнети со земја линија во бојата на телото над неа, ова ќе го имитира очниот капак.

ojo

За ирис и зеницаСо секој дел мора да направите топчиња, да ги исушите и да ги залепите на окото. Можете да направите многу мала бела топка за да го имитирате брилијантно на очите.

зеница

Насликајте го трепките со црниот маркер.

трепките

Како што видовте на таа слика, можете да ја поставите и таа крива на крајот од устата за да изгледа попријателски.

Ајде да одиме со декор. Создадете фини линии и засукајте ги како школка од полжав. Лепете ги на телото на рибите во линија.

полжави

Можете исто така да направите мали топчиња, да ги залепите и со удар да направите дупка во центарот.

панто

Да се ​​направи Кола, направете топка и превртете ја од едната страна со дланката, тоа ќе биде обликот на јајцето што сте го направиле на почетокот со телото. Израмнете го најгустиот дел и израмнете ја целата форма со дланка.

Кола

Залепете го на телото со заоблениот дел и за да додадете повеќе детали, обележете ги линиите со ножот.

опашки ленти

За украсување на опашката, создадете мали топчиња и превртете ги од едната страна со прстот. На овој начин ќе создадете капки што ќе можете да ги лепите од горе надолу.

капки кола

Можете исто така да направите топки како продолжение на капките. Во различни нијанси со иста боја тие изгледаат одлично.

опашки

Конечно, во странично залепете ги неколку тенки, смачкани линии. Со toolвездена алатка можете да направите некои украсни дупки.

линија

Оставете го да се исуши или печете го, во зависност од видот на полимерна глина што сте ги избрале и ќе ги подготвите вашите рибар во форма на магнет за украсување во фрижидер.

риба магнет

Ако сакате повеќе идеи за создавање магнети, ви го оставам и упатството за фимо свињи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.