Риба капа за карневал

Карневалска капа

Само две недели пред да започне големиот натпревар на карневалските групи, или попознат како КОАК или карневал во КадизДенес ви покажуваме како да направите капа за карневал, типична забава каде се облекуваат сите карневали.

Во текот на овие недели занаети се ќе ви покаже некои Занаети поврзани со карневалот. На овој начин, можете да присуствувате на овој настан како целина карневал @.

Материјали

 • Големи картички.
 • Молив и гума за бришење.
 • Впечатливи восоци во боја.
 • Лепак
 • Ножици
 • Еластична гума или кабел.

Proceso

 1. Изведување две скици на риба огромна на две картонски плочи, тие мора да бидат исти.
 2. Насликајте го со восоци светли бои.
 3. трим секое парче риба: уста, тело, опашка и перки.
 4. Залепете ги двете скици од делот на опашката, устата и горната перка, оставајќи ја дупката за главата.
 5. Конечно, лепи ги перките на рибите. Може да му дадете и лак за да имам малку сјај.

Повеќе информации - Смешни карневалски очила

Извор - Детски занаети


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.