Детски ева гумени риби

како да направите риба од гума ева

Во денешниот пост ќе ве научам како да ги правите овие риба или ева гума за џвакање совршен за украсување на занаетчиска работа: картички, кутии, детски соби, рамки за фотографии, ормани ...

Тоа е идеја лесна како и гумени пеперутки ева и ќе обожавате да го правите тоа со најмалите во куќата и можете да направите многу бои и да ја претворите вашата спална соба во вистински аквариум. Потребни ни се многу малку материјали и можеме да ги искористиме парчињата друга работа што сме ги направиле претходно и на тој начин да можеме да заштедиме и да рециклираме.

Материјали за правење риба

 • Обоена ева гума
 • Тијарес
 • Пиштол за лепак или топол лепак
 • Подвижни очи
 • Срцев удар
 • Постојани маркери
 • Кружен предмет или компас

Процес на елаборација

Со помош на тркалезниот предмет исечете ги овие парчиња. Ако немате, можете да го направите со компас. Мојот круг има дијаметар од 6 см, но можете да го направите во големината што ви се допаѓа најдобро.

како да направите риба од гума ева

Во зависност од избраната големина на кругот, ќе мора да ги исечете перките и опашката. Можете да го сторите тоа како јас. Погледни во сликата.

како да направите риба од гума ева

Со постојан обележувач со ист тон како ева гумата, но потемна, направете неколку линии за да им дадете поубав ефект на перката и опашката.

како да направите риба од гума ева

Одете лепејќи ги парчињата со нивно надминување. Прво, лепете го лепилото на врвот на телото и потоа лепете го парчето сјајот од пена на врвот. За да завршите, закачете ја перката.

како да направите риба од гума ева

Сега треба да ги залепиме само мобилното око и усните, што ги направив со удар во срцето, но ако немате, можете да го направите со рака, не е важно.

како да направите риба од гума ева

И вака остануваат нашите мали риби, запомнете дека можете да ги направите во бои што најмногу ви се допаѓаат. Направив два модели, но ако направите еден, ќе сакам да ги гледам вашите фотографии на која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следната идеја.

Чао!

како да направите риба од гума ева


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.