Како да направите торби за сувенири за родендени

Како да направите торби за сувенири за родендени

Денес, од Занаети Вклучено, споделуваме друга идеја да ја испорачаме како сувенири за роденден.

Научете како да направите А. торба за сувенири за роденден, на супер лесен и брз начин, вашите гости ќе бидат воодушевени.

Кој не сака да добие убаво подарок или сувенири во некој настан? На сите ни се допаѓа и главно на деца, дека многу пати одат на роденден со илузија и чекање на тој подарок на крајот од забавата.

Постојат многу модели и варијанти, споделив неколку и денес ви донесувам друга прилично деликатна идеја и лесно е да се направи и да се направи од картон, тоа е прилично ефтин, што е многу важно бидејќи треба да направиме неколку.

Материјали за правење торби за сувенири за роденден:

 • Печат картон
 • Украсени, мазни и обоени ленти, оние што ги сакате
 • Копчиња, испечатени букви, што и да ви се допаѓа најмногу, во зависност од возраста на роденденското момче
 • Мувла (најдете го подолу подготвен за печатење)
 • Тијарес
 • Машина
 • Лепак

Материјали за торби за сувенири

Калапи за правење торби за сувенири за роденден:

Тие само даваат чувар и тие го печатат на а А4 лист, таа мерка е идеална за торба за сувенири што ја правиме денес.

калапи за правење торби за сувенири

Чекори за правење торби за сувенири за роденден:

Чекор 1:

Првото нешто што го правиме е поминете го калапот до картонот што ќе ги користиме.

вреќи за сувенири чекор 1

Чекор 2:

Ние вежбаме дточно таму каде што нè обележува калапот.

чекор 2 торби за сувенири

Чекор 3:

Ние сечеме неколку ленти од лента околу 8 см.

чекор 3 торби за сувенири

Чекор 4:

Во секоја дупка во картонот, поминуваме 2 или 3 ленти од лента, идејата е дека е доброто и шарено.

чекор 4 торби за сувенири

Чекор 5:

Ние ги красат торба за сувенири, лепење густа и по можност шарена лента на дното.

чекор 5 торби за сувенири

Чекор 6:

Ја затвораме торбата како калапот нè обележува, користејќи лепак.

чекор 6 торби за сувенири

Чекор 7:

Украсете ја торбата како што сакате, во овој случај користете една од панделките да го обеси првичното писмо на роденденското момче, пополнете ја вреќата со тул со ист тон и додадете ги добрите.

чекор 7 торби за сувенири

Се надевам дека ќе ви се допадне и ќе уживате!

Се среќаваме во следната.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Марија Луиза Силва Гарсија dijo

  ГО САКАМ! УБАВА ЧАСА!