Сад за бурми

Сад за бурми

на свадба Тие се одржуваат во сите сезони на годината, било да е тоа зима или есен, и за овој настан секогаш треба да имате сè добро организирано за да не недостасува ништо на тој посебен ден. Најважно е сојузите, не само да ги купуваат, туку и да се транспортираат до олтарот.

Типично а полнета перница во кои се врзани овие прстени кои носат некои мали роднини на младоженецот. Но, денес ние предлагаме многу оригинален и уникатен прибор што можете да го направите сами со едноставни материјали, како овој чинија.

Материјали

 • 1 дрвен сад.
 • Листови од сребрена или златна фолија.
 • Специјален лепак за лепење на златни или сребрени хартиени дупки.
 • Спреј боја на бојата што ја сакате.
 • Ракавици.
 • Четка и природна четка за коса.
 • Вежба.
 • Вежба.
 • Лента за глава.

Proceso

Прво на сите ќе насликаме две точки на садот каде сакате да отиде лентата што ќе им се придружи на овие венчални прстени. Потоа, ќе вежбаме под агол од 45º, така што ќе излегува од другата страна.

Потоа со четка ќе нанесеме тенок слој на лепак специјално за сребрените плочи и оставете го да се исуши малку.

Потоа, кога лепилото е нешто лепливо, ќе одиме лепење на сребрените чаршафи многу внимателно и со помош на ракавици. Letе оставиме да се исуши приближно 2 часа.

Потоа, со четка, ќе дадеме мали потези, така што излегува вишок сребро и го отстрануваме лесно

Конечно, ќе го воведеме јамка низ дупки и ќе направиме прекрасен лак и, подоцна, ќе ги врзуваме различните сојузи со него.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.