Саксии со капсули за кафе и ева гума

Ева гумени саксии за цвеќе капсули со кафе

Саксии или цвеќиња тие се знак дека пролетта е тука. Во Андалузија, особено, има вистински забави околу саксиите и растенијата. Ако не сте од оние среќниците што имате голема градина, не грижете се, во овој пост ќе ве научам како да ги направите овие мини-саксии за да можете украсете ја својата куќа и имате многу шарена градина.

Материјали за правење саксии

 • Обоена ева гума
 • Празни капсули од кафе
 • Чистачи на зелена цевка
 • Зелени помпони
 • Копчиња во боја
 • Лепак
 • Тијарес
 • Лепак
 • Ева гумен удар на срцето

Процес за правење саксии

Со помош на вежба, направи 4 срца.

Ставете ги да формираат ливчиња од цвеќе и ставете го на врвот дкопче л. Залепете го и проверете дали сите ливчиња се добро прицврстени на копчето.

Со парче зелени средства за чистење цевки и лист ева гума формира стебло и лисја на нашиот цвет и обединете ги.

Ева гумени саксии за цвеќе капсули со кафе

Залепете зелен пом пом на стеблото за да ни даде доволно поддршка и да не падне.

После закачете стебло на цвет преку грбот многу внимателно.

Ставете го целиот во капсулата со кафе и стави лепак на дното за да не се помрдне.

Паметно !! Ние го завршивме нашето тенџере. Може да играте со бои, дизајни и да експериментирате за да создадете тотално нови работи.

Можете да ги користите за да ги поставите во еден агол од вашата куќа и да создадете мини градина што ќе изгледа одлично или во просторијата на најмалата од куќата за да создадете пролетен изглед и да ги направите да се чувствуваат поудобно или дури да создадат амбиент за нивната кукли или омилени ликови.

Ева гумени саксии за цвеќе капсули со кафе

Досега денешната идеја, се надевам дека ви се допадна. Ако го сторите тоа, не заборавајте да ми испратите фотографија преку која било од моите социјални мрежи.

Се гледаме на следниот занает.

Чао!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.