Направи сам декоративна тиква

тиква

Денес доаѓам со DIY домашен декор. Во овие денови кои се приближуваат ако сакате да ја поставите куќата тука, ви оставам идеја: како да направите декоративна тиква.

Материјали:

 • Дрво од трупот.
 • Гранче парче.
 • Акрилни слики.
 • Четка
 • Парче burlap.
 • Кафеав маркер.
 • Wireица
 • Јаже за сисал.
 • Силиконски.

Процес:

тиква1

 • Ние ги подготвуваме материјалите: ќе ни требаат акрилики од жолта, црвена и бела боја.
 • Ние ќе ја изнесеме портокаловата боја дека најмногу ни се допаѓа мешајќи ги овие бои или директно ќе ставиме акрилик од портокал.
 • Ние ќе го насликаме парчето багажникот, оставајќи ја кората без боја.

тиква2

 • Letе оставиме да се исуши и со бела боја и речиси сува четка ќе нанесеме потези во областа на портокалотѓа
 • Кога бојата што ја ставивме е сува ќе ставиме восок за да му даде стар изглед.
 • Ние ќе ја нанесеме опашката на тиквата поставување топол силикон и лепење на парчето гранка.

тиква3

 • За листот, тоа е часот на burlap: Drawе нацртаме форма на лист со темно кафеав маркер.
 • Ние ќе ја исечеме силуетата на листот.
 • со Ние ќе залепиме парче јаже на листот од задниот дел.

тиква4

 • Willе ја покриеме жицата со јажето, нанесување лепак до крај со врелиот пиштол, како што е прикажано на сликата.
 • Applyе го нанесеме јажето на жицата наоколу, Ако сакаме, можеме да ставиме точка на лепак помеѓу нив, така што јажето останува прицврстено.
 • Wireе ја навиваме оваа жица во маркер давајќи a пролетен ефект.

тиква5

Останува само да се залепат листот и пролетта што ги направивме во областа на опашката на тиквата, создавајќи рустикален и реален изглед истовремено. И, ќе ја имаме нашата тиква подготвена да украсиме агол од куќата.

Се надевам дека ви се допадна и дека ќе го примените во пракса, ако е така, можете да ми го пренесете на која било од моите социјални мрежи, ќе бидам воодушевен да ги видам верзиите што ги правите на оваа тиква.

Се гледаме на следната самодоверба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.