Самостојни три обележувачи за Денот на вineубените

Во денешната самодоверба ќе видиме 3 поени за книги за Денот на вineубените. Три различни форми на срце што се користат за обележување на страницата од книгата што ќе ја обожавате, совршена да ја подарите или да ја направите сами ако сакате да ја читате.

Ајде да одиме чекор по чекор.

Материјали:

 • Клипови
 • Лепак
 • Картон.
 • Украсена хартија.
 • Молив.
 • Ножици
 • Силиконски.

Процес:.

1: Книга точка

 • Дел од а картонски картон околу 15 × 15 сантиметри.
 • Преклопете на половина и потоа нацртајте две полу срца, Како што се гледа на сликата.
 • Целосно отсечете го најголемото срце, но малиот го остава горниот дел несечен.

 • Обележете го прегледот на малото срце на украсената хартија и пресечена од обележаната силуета.
 • Работа овој над друг, како што гледате на сликата.
 • Веќе можете постави го на листот. Нели е убаво?

2: Книга точка:

 • Користете канцелариски клип, може да биде со големината што ја сакате.
 • Свиткајте се во центарот под агол од деведесет степени. Можете да си помогнете со клешти или да го направите тоа рачно.
 • Место на овој начин на листот, тоа ќе симулира срце.

3: Книга точка:

 • За оваа точка на книгата ви треба три срца, два еднакви и еден помал од овие. Нацртајте со молив и исечете со ножиците.
 • Залепете го малото срце на едно од најголемите. Додадов бисер, но можете да ставите лак или што и да помислите да украсите.
 • стави точка на силикон во срцето и залепете го клипот, (како што се гледа на сликата, ако го ставите насекаде, клипот нема да се вклопи добро на листот).

 • Пополнете го остатокот со топол силикон, без да стигне до најтесниот дел од срцето.
 • Ставете ја другата страна на срцето веднаш.
 • И подготвени! можете да го користите за да ја обележите страницата на вашата книга.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.