Направи сам: Свилени цвеќиња за саемот

Фер цвеќиња со хартија со ткиво

Последниот ден беше Ден на мајката и ние ве направивме А. цвеќиња со ева гума. Вистината е дека ќе ги презентирав овие цвеќиња со хартија со ткиво, но ги резервирав за оваа пригода затоа што ги гледам повеќе луксузни и впечатливи за да можат да ги носат во Саеми.

Во ова време од годината, започнуваат Саемите на сите агли на Шпанија, каде мажите и жените се облекуваат во фламенко или циган, соодветно. Но, понекогаш, има луѓе кои не се облекуваат така, но сакаат да го носат славното Цигански цвет. Така, ви ја даваме оваа ефтина идеја да можете да изгледате убаво на Априлскиот саем со овие цвеќиња од хартиена хартија.

Материјали

  • Ткиво хартија од различни бои.
  • Wireица
  • Клешти.

Proceso

Прво на сите, ние мора да се фати два листа хартија со цело ткиво. Ние се преклопуваме на врвот со дебелина од околу 4 прста и ја пресекуваме долгата лента веднаш под преклопот. Откако лентата ќе се пресече, пресекуваме парче жица на која ќе ги свиткаме краевите, едната за да не се скрши (отвори) хартијата, а другата да остане прицврстена (затворена).

Ние го воведуваме жица На средината на преклопот на ткивната хартија, цврсто го фаќаме со прстите од едната рака само до крајот на затворената жица и ја брчкиме хартијата кон тој крај, вршејќи притисок така што таа останува цврста.

Конечно, ќе го воведеме отворениот крај на жицата преку затворениот крај и силно ќе се повлечеме со помош на клешти. Да се ​​стави крај ќе го отвориме цветот целосно и обликувајте го.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.