Држач за свеќи со очила

СВЕЧНИК

Во денешниот занает ќе видиме како да направите држачи за свеќи со рециклирање неколку чаши, давајќи им рустикален и романтичен воздух, да постави кој било агол во посебна пригода.

Со неколку материјали и за момент ќе го смениме изгледот на таа чаша што не ја користиме во прекрасен држач за свеќи, ви покажувам како во чекор по чекор ...

Материјали:

Материјалите за изработка на овој занает за домот се следниве:

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 1

 • Чаши.
 • Свеќи.
 • Сисален кабел.
 • Двострана лента.
 • Ножици
 • Бел картон.
 • Умираат пеперутките.
 • Течен лепак.

Процес:

Во овој случај, јас направив три, бидејќи комбинацијата ми изгледаше прекрасна, разликувајќи ја висината на областа на кабелот за да ги разликувам, но тие исто така можат да бидат во парови или единствен држач за свеќи.

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 2

 • Првиот е поставете ја двостраната лента на стаклото. Го ставив на делот што ја допира масата, но може да биде и на работ на стаклото.
 • Ние ќе го нанесеме кабелот, вметнувајќи го крајот на кабелот како што е наведено на сликата.

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 3

 • Подолу е превртете го кабелот околу стаклото, внимавајќи да ја покриете целата чаша од стаклото, за да нема празнини.
 • Кога ќе го покриеме целото стакло, ќе исечеме со ножиците и ќе остане заглавен со лентата што ја ставивме.

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 4

 • Со матрицата ќе ја направиме нашата пеперутка, Може да биде и која било друга фигура, како срце на кое можам да мислам.
 • Ние ќе го залепиме на стаклото, земајќи половина кабел и половина чаша, така што тие ќе бидат на различна висина во секоја чаша и целата ќе биде похармонична.

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 5

 • Tieе врземе јазол на крајот од кабелот и ќе сечеме со мерката на нашата пеперутка.
 • Со лепак ќе го залепиме на пеперугата за да го украсиме.

ДР HАЧ ЗА СВЕANDА 6

И подготвени !!! веќе го имаме држачот за свеќи. Може да се направи и со обоен кабел и пеперутка за да одговара на таа боја.

--2016 06 06 17.36.22


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.